Sultangazi’nin Tarihi Mekanları

Yeni bir yazıdan herkese selamlar. Uzun yıllardır evden eve nakliyat yapmakta olduğumuz Sultangazi’de taşımacılık hizmetlerimiz tüm hızıyla devam ederken günümüzde maalesef arka plana atılmış olan bir konuyu da sizlerle paylaşalım istedik.

Sultangazi, İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olmakla birlikte birçok tarihi mekana ev sahipliği yapıyor.

Güzelce Su Kemeri : Güzelce Kemeri, Gözlüce Kemeri ya da Cebeciköy Kemeri, İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı Cebeci mahallesi sınırları içinde kalan tarihî bir su kemeridir. Yüksekliği 29,5; uzunluğu 155 metre olan kemerin altta 8; üstte ise 11 gözü vardır. Kemer duvarları en altta 5,4; üstte ise 2,6 metre kalınlığındadır. Kemer yapımında kesmetaş kullanılmıştır.

Mağlova Su Kemeri (1554-1562) : Mimar Sinan’ın su kemerleri eserlerinin en büyük en özellikli vede en muhteşem eseri Sultangazi sınırları içersindedir.

Kilise : Sultangazi Cebeci köyü İstanbul Rumlarının yayla evleri ve pazar günü mesire alanıdır, İstanbul  Rumlarının kilisesi vardır, burada hem mesire hemde pazar ayinleri yapılan kilise vardır, kilisede büyük fırınlar vardır, burayı ordusu ile ziyaret eden Mustafa Kemalin ordusuna kilisedeki fırınlarda ekmek yapılıp verilmiştir. Atatürk dönemindeki mübadele nedeni ile bölgedeki Rumlar Yunanistan’a göç etmiş ve Yunanistan’dan buraya göç gelmiştir, mübadeleden sonra kilise kullanılmamış ve yeterince korunmadığından halkın tarihi eşya arama kazılarından dolayı tahrip edilmiştir, şu an metruk ve yıkık durumdadır.

Bunlar gibi daha birçok değerli tarihi yapıya ev sahipliği yapan, çehresi her geçen gün değişen ve güzelleşen Sultangazi’ye taşınmak isteyen tüm İstanbullulara evden eve nakliyat hizmetini uygun fiyatlara, en hızlı ve güvenilir şekilde sunduğumuzu hatırlatıyor iyi günler diliyoruz.

Cebeci Evden Eve Nakliyat

Yeni bir yazıdan daha herkese merhaba sevgili dostlar. Alanur nakliyat evden eve ve ofisten ofise nakliyat hizmetlerine hızla devam ediyor. Sultangazi’de de eski müşterilerimiz saolsunlar bizi eşleriyle dostlarıyla güzel şekilde anıyorlar, böylece tabiri caizse namımız yürüyor ve daha çok İstanbulluya hizmet verme fırsatı buluyoruz.

Eski ve yeni birçok müşterimizin bulunduğu bir Sultangazi mahallesi olan Cebeci, ilçenin en büyük mahallelerinden biridir. Güneyinde Esentepe ve 50. Yıl Mahallesi, kuzeyinde Habibler, batısında Sultançiftliği, İsmetpaşa ve Malkoçoğlu Mahalleleri, doğusunda ise Cebeci Köyü bulunmaktadır.

Eskiden Rumların yaşadığı ve birçok tarihi esere ev sahipliği yapan Cebeci’de birçok ormanlık arazi ve taş ocakları vardır.  Genelde İç Anadolu ve Karadeniz kökenli insanlar yaşadığı gibi Bulgaristan’dan göç eden Türklerin bir kısmı da buraya yerleşmiştir. Eskiden çok sayıda altyapı sorunuyla yüzleşen mahallenin çehresi günümüzde hızla değişmekte ve birçok yatırımcının kalbini çalan projelere ev sahipliği yapmakta.

Gelin sizin de evinizi uzman ekiplerimizle en hızlı ve güvenilir şekilde uygun fiyata Sultangazi ve İstanbul’un heryerinde taşıyalım. Görüşmek üzere..

Sultançiftliği’nde Evden Eve Nakliyat

Merhaba sevgili dostlar. Alanur Nakliyat tüm İstanbul’da evden eve nakliyat hizmetlerine hızla devam ediyor. Alanında uzman ekiplerimiz, her ilçeyi sokaklarına avuçlarının içi gibi tanıyor ve sizlere kaliteli bir hizmeti en hızlı şekilde sunmaya gayret ediyor.

Sultangazi de uzun yıllardır hizmet verdiğimiz, birçok eski müşterimize ev sahipliği yapan bir semt. İlçenin ”Sultan” kısmına adını veren semt aynı zamanda ilçenin en bilinen bölgesidir. Doğusunda Eski Edirne Asfaltı ve T4 Tramvayı bulunur. Batısında çevre olarak Atatürk Bulvarı ve Askeriye bulunur. İlçe olarak da batısında Başakşehir bulunur.

1981 yılına kadar bir köy olan Sultançiftliği, o yıldan sonra Cebeci Mahallesi ile birlikte Gaziosmanpaşa sınırları içine alınmıştır. Bugün 250.000’den fazla insan bu semt sınırındaki mahallelerde yaşamaktadır ve günümüzde Gazi Mahallesi’yle birleşerek, semte bağlı mahalleler ile Habipler’in de katıldığı, “Sultangazi” ilçesi kurulmuştur.

Sizler de Sultangazi’de evinizi veya işinizi taşımak istiyorsanız bir an önce bizimle iletişime geçin. Yedi gün yirmi dört saat hizmet vermekte olan şirketimiz nakliyeyle ilgili her konuda yardımınıza yetişip kaliteli ve güvenilir hizmeti uygun fiyata sizlere sunuyor.

Görüşmek üzere..

 

Sultangazi’nin Semtleri

Güzel bir haftasonundan herkese merhaba. Bildiğiniz gibi Sultangazi’de uzun yıllardır siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenli evden eve nakliyat hizmeti sunmaktayız. Bu yazımızda ise biraz daha detaya inelim istedik ve Sultangazi’nin semtlerinden bahsedelim dedik.

İlçenin semtlerine baktığımızda listede üç yer dikkat çekmekte. Bunlar Cebeci, Sultançiftliği ve Zübeydehanım.

İstanbul’un en kalabalık mahallelerinden biri olan Cebeci, günümüzde birçok kentsel dönüşüm projesiyle anılmakta. Cebeci’yi daha güzel ve düzenli bir geleceğin beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sultançiftliği ise ilçenin gelişmekte olan noktalarından. Semtten geçen tramvay hattı semt sakinleri için ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor ve sayısı belki binlerle ifade edilebilecek minibüsleri de unutmak olmaz. Ayrıca Sultançiftliği, ilçede en çok müşteriye sahip olduğumuz semt durumunda.

Zübeydehanım semti ise yakınındaki ormanlarıyla semt sakinlerine doğal yaşamı iliklerine kadar hissetme fırsatı sunuyor.

Kısacası Alanur Nakliyat siz değerli müşterilerine Sultangazi’nin her noktasında evden eve ve ofisten ofise nakliyat hizmetini hızlı, kaliteli ve güvenilir şekilde uygun fiyatlara sunuyor.

Sultangazi’de Sosyal Hayat

Evden eve nakliyat sektöründe öncü olduğumuz ilçelerinden biri olan Sultangazi, günümüzde gözle görülür bir değişim ve gelişim süreci içerisinde. Barınma alanlarının gitgide iyileşmesiyle birlikte ilçenin sahip olduğu sosyal imkanlar da çeşitlenmekte. Bu gibi gelişmeler ilçenin çehresini değiştirmekle birlikte şehrin insanları için de ilçeyi yaşabilirliği daha yüksek bir yer haline getiriyor. Alanur Nakliyat da değişen ve gelişen Sultangazi’nin siz değerli sakinlerine kaliteli ve uygun fiyata nakliye hizmetini uzman ekipleriyle ve geniş araç filosuyla sunuyor.

İlçe halkına boş zamanlarını aileleriyle birlikte geçirebilme olacağı sağlayan bununla kalmayıp tüm İstanbullulara da birer alternatif üreten mekanların bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Kent Ormanı (Hacı Bektaş-ı Veli Parkı)
Pamukkale Malkoçoğlu Parkı
Sultangazi Kültür Merkezi
Mavi Marmara Parkı
Sultangazi Masal Park

Sayabileceğimiz daha birçok örnek var ancak burda birkaçını paylaşmak sanırım Sultangazi’deki köklü değişimi görmemize yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz. Siz de bu gelişmekte olan ve güzel değişimleri sakinlerine yaşatan ilçeye taşınmak istiyorsanız hizmetinizdeyiz. Unutmayın haftanın her günü her saat bizi arayabilirsiniz. Hoşçakalın..

Eşyaya saygı göstermek

sultangazi evden eve

Yepyeni bir ilçemiz için hazırladığımız bu yeni websitesinde içerik üretmek beni çok heyecanlandırıyor değerli okuyucularımız. Sizlerle henüz diğer ilçelerimizde olduğu gibi samimiyeti kuramadık, ama biliyoruz ki zamanla biz de müşteri – işçi ilişkisinden çıkıp dost – kardeş ilişkisine döneceğiz. Bu arada fark etmemiş olabilirsiniz diye belirteyim, bahsettiğim eski semtlerin listesine ana sayfadan veya sağdaki menüden ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birçok evden eve nakliyat firmasını başarısızlığa iten, ancak bizi onların aksine zirvelere çıkartan bir husustan bahsedeceğiz: eşyaya saygı göstermek.

Efendiler, hanımefendiler, biz biliyoruz ki eşyalar geçmişimizden, eskilerden izler taşır. Maddi değerleri değildir onları değerli kılan; onları manevi boyutları değerli kılar. Çok doğal bir şekilde bu değerli eşyalarınızın taşınırken sizin onları incitmemeye çalışmanız gibi incitilmemesini talep ediyorsunuz.  İşte biz bu noktada devreye giriyoruz.

Alanur Nakliyat olarak Sultangazi evden eve nakliyat çalışmalarımızda eşyalarınıza sanki kendi eşyamızmış gibi saygı duyuyoruz, eski evinizden çıkışıyla yeni evine girişi arasında en ufak bir fark bulunmayacak kadar hassas davranıyoruz onlara.

Umarız kendimizi anlatabilmişizdir, eğer siz de mutlu müşterilerimiz arasına katılmak istiyorsanız; lütfen hemen arayın!

Sultangazi’de Hizmetinizdeyiz

alanur nakliyat Sultangazi

Uzun yıllardan beri evden eve nakliyat hizmeti verdiğimiz Sultangazi ilçesi 2008 yılında GOP, Esenler ve Eyüp’ten ayrılan mahallelerin birleşmesiyle kuruldu. Alanur nakliyat olarak 1998’den beri o bölgede aktif olduğumuz için ilçenin kuruluşundan itibaren birçok Sultangazi sakinine evlerini ve işlerini taşımaları konusunda yardımcı olduk. Ne mutlu bize ki müşterilerimizden yıllarca olumlu geri dönüşler alarak daha güzel hizmetler getirme azmini kendimizde bulduk.

16 mahalleden oluşan ilçemizde Alibey baraj gölü, Cebeci taş ocakları ve birkaç küçük akarsu bulunmaktadır. Alibey barajı 1975 – 1983 tarihleri arasında, içme, kullanma ve sanayi suyu temini maksadıyla inşa edilmiş olup halen Avrupa yakasının önemli bir kısmının içme suyu ihtiyacını karşılamaktadır. Üzerinde amatör balıkçılık, su sporları etkinlikleri yapılmakta olup etrafını çevreleyen koruma altındaki ormanlık alanla ilçenin sosyal dinleti ihtiyacını karşılamaktadır.

Son yıllarda ciddi bir kentsel dönüşüm sürecine giren Sultangazi’nin üç ana semti olan Cebeci, Sultançiftliği ve Zübeydehanım’da yeni yapılan konutlara İstanbulluların yoğun ilgisi var ve biz de yeni mekanlarınızda sizlere huzurlu ve rahat bir nakliye hizmeti sunmak için Sultangazi’nin tüm semt ve mahallelerinde profesyonel ekiplerimiz ve geniş araç filomuzla hizmetinizdeyiz.